Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

13 Haziran 2023 - 14:52
Reklam Alanı

Kula Belediyesi Spor Kulübü Yaza Hazırlanıyor

Kula Belediyesi Spor Kulübü 16 Haziran’da eğitim öğretim döneminin tatile girmesiyle başlayacak yaz spor okulları hazırlıklarına devam ediyor.

Hazırlıklar kapsamında öğrencilerin sağlıklı spor yapmaları ve rehberlik hizmetlerinden daha fazla yararlanmalarını amaçlayan Kula Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Psikolog Ali Çetin arasında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında sporcuların psikolojik sağlamlık, motivasyon ve performanslarının iyileştirilmesine yönelik psikolojik danışmanlık alanında işbirliği yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kula Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yeliz Ay Hırka, sınırlı kontenjan ile kayırlara başladığımız yaz spor okullarımız, gerekli bilgi ve tecrübesiyle bu yaz da çocuklarımızın fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine destek olacak şekilde eğitimlerine başlayacak diye konuştu.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yaz spor okulları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kula Belediyesi olarak gelecek nesillerimizin teminatı çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda rekratif faaliyetlerde bulunmalarını, spor yaparak günümüz teknolojilerinin etkisi altında kalmaktan uzaklaştırmayı hedeflediğimiz, fiziksel dayanıklılık yönüyle güçlü bireyler yetiştirmede sporun etkisini kullanmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız, günümüzde bilgi teknolojilerinin etkisi altında hareketsiz bir yaşam tarzına doğru meyil ediyor. Bu durumu değiştirmek, çocuklarımızın daha sosyal olmalarını sağlamak amacıyla bu senede spor okullarını, eğitim öğretim döneminin tamamlanmasının ardından başlatacağız. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Kula Belediyesi Yaz Spor Okulu kayıtları, Kula Belediyesi çözüm merkezi ve Kula Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde yapılamaya başladı.

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.