Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

22 Mart 2024 - 17:50
Reklam Alanı

Müteahhit firmadan karalama kampanyasına yalanlama
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı ile Kula Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen jeotermal teknolojik topraksız sera projesiyle ilgili ortaya çıkan asılız sosyal medya paylaşımlarına yüklenici firmadan yalanlama geldi.
Üretim ve yapım çalışmalarının devam ettiği projede, işin tamamlanmamasına ve ödeneklerin devlet garantisi altında olmasına rağmen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Kadir Girgin sosyal medya üzerinden yaptığı algı yönetimi oluşturma ve karalama kampanyasına firma yetkilisi Kadri Çiftçi tarafından yalanlama geldi.
CHP Kula İlçe Başkanı Kadir Girgin tarafından sosyal medyada bir gönderi altına yapılan yorumu gerçekliği ve doğruluğu araştırılmadan referans göstererek yaptığı paylaşım, firma tarafından yalanlandı.
Firma yetkilisinin kamuoyu açıklamasında sera yapım iş sürecinin devam ettiği, firma alacaklarının bu güne kadar düzenli olarak tahsil edildiği ve son hakedişin ise aynı proje kapsamında başka bir yüklenici firma tarafından çalışmaları süren sıcak su sondaj çalışmalarının tamamlanıp teslim edilmesinin ardından ödeneceğini belirtti.
Sondaj çalışmalarında ise sıcak su kuyusunun açıldığı ve reenjeksiyon kuyusunun ise yakın zamanda tamamlanarak teslim edileceği söylendi.
Firma Yetkilisi Çiftçi kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada, “Kula İlçesi Şehitlioğlu bölgesinde yapımı tamamlanıp üretime geçen “Jeotermal Teknolojik Sera”nın yüklenici firması Demir İnşaat Altyapı San. Ve Tic. Ltd. Şti. resmi yetkilisiyim.
Dün sosyal medyada CHP Kula İle Başkanı olduğunu öğrendiğimiz kişinin firmamızı hedef alan gerçekten uzak talihsiz bir açıklamasına açık ve net cevap verme gereği duyduk. Öncelikle, CHP Kula İlçe Başkanının yaptığı art niyet ve kasıt içeren açıklaması ve onun açıklamasına sebebiyet veren Necip Çiftçi kullanıcı adıyla sosyal medyada yazılan bir yorum firmamızın görüşlerini yansıtmamakla birlikte, bu talihsiz açIklamaları açık ve net bir şekilde reddediyoruz. Firmamız adına yazılan yorumun sorumluluğunu taşımamaktayız ve yorum yazan kişinin de böyle bir açıklama yetkisi kesinlikle yoktur.
Dahası, iddia edildiği gibi “Müteahhit Firma olarak paramızı alamadık” şeklindeki ifadeler de gerçeklikten tamamen uzaktır. Çünkü Zafer Kalkınma Ajansı’nın şartlı desteği ile yükleniciliğini üstlendiğimiz Jeotermal Sera Projesi’nde son hakedişimiz için hukuki işlem başlatıp sonrasında ise Sera Projesi ile ortak proje kapsamında yapılan Reenjeksiyon işinin diğer yüklenici firma tarafından henüz tamamlamadığını öğrendiğimizde bu işlemimizi geri çektik. Reenjeksiyon Projesi de henüz tamamlanmamıştır. Kula Belediyesi, bugüne kadar yaptığımız toplam 6 hakedişin ilk 5’ini fatura tarihiyle aynı günde ödemiştir. Son hakkedişimizde yaşanan haklı gecikme Kula Belediyesi ile alakalı değil reenjeksiyon kuyusunu yapan firmanın işini bitiremediğinden kaynaklanmaktadır. Son hakediş bedelimizin Ajans bütçesinden ödenmeye hazır bulunduğunu, reenjeksiyon işi tamamlanıp teslim edildiğinde ödeneceği bilgisine sahip olduğumuzun bilinmesini kamuoyuna önemle duyururuz.
Bizler, böylesine önemli bir projenin yüklenicisi olarak, “Kula Jeotermal Teknolojik Sera” referansıyla bundan sonraki ticari faaliyetlerimize büyük bir gururla devam edeceğiz, proje yapım işi sürecinde uyumlu ve işbirliği içerisindeki çalışmalarından dolayı Kula Belediye Başkanlığı’na özellikle teşekkür ederiz. Bununla birlikte, herhangi bir algı operasyonuna veya siyasi polemiğe alet olmayacağımızı bir kez daha vurgulamak isteriz.
Kula Halkına saygılarımızla.” açıklamasında bulundu.

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.