Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

AZERBAYCAN DİASPORA TEŞKİLATLARI ve 4.TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER ŞURASI

AZERBAYCAN DİASPORA TEŞKİLATLARI ve 4.TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER ŞURASI
Seyfettin AYAKYAY( seyfettin@art48.com.tr )
06 Eylül 2023 - 6:15
Reklam Alanı

11 – 16 EYLÜL 2023 TARİHLERİARASINDA AZERBAYCAN BAKÜ’DE YAPILIYOR
Yapılacak olan bu toplantının organizasyonu, MANİSA YUNUSEMRE İlçemizde kurulu bulunan “AZERBAYCAN EVİ” ve “MANİSA GAZETECİLER YAYINCILAR DERNEĞİ” müşterek organizasyonu kapsamında hayata geçirilmektedir.
Manisa “AZERBAYCAN EVİ” Manisa’da Kurulu bulunan Eski “Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneğinin” Kurucu ve 10 Yıl Başkanlığını yapan, Seyfettin Ayakyay Başkanlığında Yunusemre ilçemizde kuruldu. Manisa’da eski Azerbaycan Kültür Dayanışma Derneğinin 2. ci dönem Başkalığını 6. Yıl Yapan Kaffar Hangül ve 3 Yıl yapan Yalçın Taşdemir , Kurcu başkan Yardımcılığını yapan, Bahadır Hoşgül, Müslüm Oğuz, Veli Taşdemir, Orhan Kaya ve Ahmet Demirci gibi, Azerbaycan Kültürüne hizmet veren bayanlarımızın Manisa’da oluşturdukları “Güç Birliği” ile kurularak hayata geçirilmiştir.
Şiarı “Sen, ben, bizim oğlan” değil, Azerbaycanlı hemşerilerimizin ve Azerbaycan sevdalısı Azerbaycan’dan gelen Öğrencilerimizin, Manisa’mıza Eğitimlerinde, Azerbaycan kökenli hemşerilerimizin kentsel yaşamlarına olarak katkı ve katılımlarını sağlamak,Uluslar arası boyutta Azerbaycan ve Türkiye’nin Ulu Önder ATATÜRKÜN söylediği “Azerbaycan’ın Kederi, Kederimiz, sevinci Sevincimiz“ Şiarıyla; Bugün gerçekleştirilen Kardeş iş birliğini, daha da güçlendirerek Kardeş Belediyeler oluşumundan, Bayan üyelerimizin ve gençlerimizin Kültüründen , Eğitimine,Tarımdan, iş alanlarına Ekonomisine ve Tanıtımına katkı katılımlarını çoğaltma hedefimiz olacaktır.
“BİR MİLLET, İKİ DEVLET” ŞİARI ile Azerbaycan’ın İnkişafının Kurucusu Rahmetli Haydar ALİYEV’in 100’cü Yıl Doğum Günü münasebeti ve Bakü’nün Kafkas İslam Ordusu Tarafından Kurtarılışının 105. Yılı kutlama törenlerine iştirak etmek, Azerbaycan’ın 30 Yıl işgal altına kaldıktan sonra Türkiye Azerbaycan emektaşlığı kapsamında işgalden kurtarılarak kazanılan zafer sonrası; Türkiye Azerbaycan Devleti tarafından karşılıklı iş birliği ve kardeşlik duygularının geliştirilmesinin hayata geçirilmesi amacıyla;
TİKA ve AZERBAYCAN DİASPORA BAKANLIĞI katkılarıyla, Türkiye Gazeteciler Federasyonu, ,Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği, Gazeteciler Cemiyetlerı Vakfı, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunu, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu ve Manisa AZERBAYCANEVİ olarak, Azerbaycan (Medya Araştırma ve İzleme Merkezi, Reaksiya Media Group”u, MÜHARİBE VETERANI GADINLARINA SOSİAL YARDIM İÇTİMAİ BİRLİYİ ve Azerbaycan Medeniyet Bakanlığına bağlı kuruluşlarla Azerbaycan’dan STK’larının katılımıyla; 11.09.2023 – 16. 09.2023 Tarihleri arasında Azerbaycan BAKÜ’ de gerçekleştirilecektir.
MANİSA’da ben değil, BİZLER OLMA YOLUNDAYIZ. Saygılarımızla Manisa Halkımıza arz ediyoruz.

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.