Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

“Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz”

“Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz”
28 Ekim 2022 - 7:43
Reklam Alanı

Palabıyık açıklamasında;“ Bugün aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakarlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Milletimizin bu topraklardaki birlikteliği ve yaşama tutkusu, dünyadaki hiçbir ulusa da benzemez.Yaşadığımız savaşlar, en son Çanakkale Harbi, ardından dünyada başka örneği bulunmayan İstiklal Harbimiz ve 15 Temmuz darbesi Cumhuriyetin milletimiz için nasıl bir nimet olduğunu fazlasıyla göstermiştir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz ilerleme, kalkınma, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir ve Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi dünya 5’ten büyüktür ve biz bu dünya düzeninde hatrı sayılır yerdeyiz ve zirveye doğru emin adımlarla ierliyoruz.” Dedi ve şöyle devam etti.

” Bizler Türkiye Cumhuriyetinin evlatları olarak, Ecdadımıza layık olmak ve emanetine sahip çıkabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışacağız. Çünkü, tarih boyunca olduğu gibi, bir asır evvel olduğu gibi bugün de bu cennet yurdumuzda gözü olanlar var. Bizler hainlere asla göz açtırmadık ve asla göz açtırmayacağız.Yüzyıllardır barış, esenlik ve kardeşlik duygularıyla bir ve beraber olan bu büyük milleti kimse bölemeyecektir, parçalayamayacaktır. Aziz milletimizin mayası sağlamdır, geçmişi temiz ve onurla doludur. Şer odakların kirli oyunları boşa çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyor;Zorlu mücadele neticesinde bu cennet vatanı bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şanlı ecdadımızı saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyor; ay yıldızlı al bayrağın bu vatanın bağrında şan ve şerefle sonsuza kadar dalgalanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” Dedi.

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.