Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

“Kulavanta” Projesinin Tanıtımı Yapıldı

“Kulavanta” Projesinin Tanıtımı Yapıldı
13 Ağustos 2022 - 8:08
Reklam Alanı

 

 

Kulavanta projesi ilk olarak 2020 Mayıs ayında Milli Emlak Şefliğinden 143 dönüm arazinin alınmasıyla başladı. 2020 Kasım ayında ilk 60 dönümlük alana Manisa il müdürlüğünün fide desteği ile lavanta dikimi gerçekleşti.  2021 yılında ilk hasadı yapılan lavantalar bugün yaklaşık 2 yıllık oldu.

Kulavanta tanıtımı toplantısı Kula Ziraat Odası toplantı salonunda yapıldı toplantıya yerel gazeteciler, fotoğrafçılar, esnaf ve vatandaşlar katıldı. Toplantı da ilk olarak kiralanan arazinin en baştan sonuna kadar yapılan tüm işlemleri anlatıldı. Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal ve Kula İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu proje hakkında bilgiler verdi.

Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal konuşmasında “Projenin hayata geçmesinde en başta bizlere desteklerini esirgemeyen siyasi parti temsilcilerini çok teşekkür ediyorum, projemiz yaklaşık 2 yılını doldurmak üzere en başından buralara gelene kadar çok emek harcadık Ziraat Odası çalışanlarımız ve Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanlarımızın bu projede çok emekleri vardır, tüm çalışanlarımız ve emeği olan herkese teşekkür ederim, Kulavanta marka yüzünün patentini aldık artık Kulavanta Kula’nın yeni markası olacak,  Ankara İzmir kara yoluna yakın olması ile tüm vatandaşlarımızın çok rahatlıkla ulaşabileceği bir nokta arazimiz toplamda 143 dönüm, zaman ilerledikçe çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek ve arazinin tamamını kullanılabilir duruma getireceğiz” dedi.

Kula İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu yaptığı açıklamada “Manisa İl Tarım Müdürlüğünün hayata geçirdiği “Atıl Arazilerin Tarıma Kazandırılarak Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” projesi kapsamında yürüttüğümüz “Kulavanta” projesinin bugün tanıtımını yapıyoruz, Kulavanta Kula’ya çok değer katacak lavanta dikiminin yanında 2021 yılında 10 dönümlük arazimize de Altınotu dikimi gerçekleştirdik ilerleyen dönemlerde 143 dönüm arazi içerisine bir çok tıbbi ve aromatik bitkiler dikeceğiz, bunun yanında arazi içerisinde 400 metre karelik 2 adet seramız bulunmakta bizlere bu projede destek veren tüm idari, siyasi temsilcilere teşekkür ediyorum” dedi.

Ziraat Odasındaki toplantıdan sonra Kulavanta bahçesi ziyaret edilerek yerinde incelemeler ve tanıtımlar yapıldı. Katılımcılar da proje hakkında fikirlerini iletti.  Kulavanta bahçesi tüm katılımcıların beğenisini topladı.

 

 

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.