Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

Manisa Deprem Bölgesi İçin Çalışmaya ve Üretmeye Devam Ediyor

Manisa Deprem Bölgesi İçin Çalışmaya ve Üretmeye Devam Ediyor
20 Şubat 2023 - 15:21
Reklam Alanı

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilimizden deprem bölgesine yardımlar devam ediyor. Vali Yaşar Karadeniz, İlimizde deprem bölgesine gönderilmek üzere üretilen ürünleri yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hare Prefabrik Firması, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehzadeler Halk Eğitim Merkezini ziyaret edip deprem bölgesine gönderilmek üzere üretilen ürünleri yerinde inceleyen Vali Karadeniz, daha sonra eşi Zehra Karadeniz ile birlikte ilimizdeki depremzede vatandaşlarla yemekte bir araya geldi.

Vali Yaşar Karadeniz, ilk olarak Hare Prefabrik Firmasını ziyaret etti. Deprem bölgesine gönderilmek üzere üretilen prefabrik duş-banyo üretimini yerinde inceleyen Vali Karadeniz, yetkililerden bilgi aldı. Vali Karadeniz’e Hare Prefabrik firması tarafından 110 adet prefabrik duş-banyonun üretilerek deprem bölgesine sevkiyatının yapılacağı bilgisi verildi.

Vali Karadeniz, daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Öğrenci ve öğretmenler tarafından üretilen prefabrik tuvaletleri yerinde inceleyen Vali Karadeniz’e Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 12 adet (çiftli) seyyar tuvalet üretiminin yapıldığı, Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 25 adet (çiftli) seyyar tuvalet üretimi yapıldığı bilgisi verildi.

İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret eden Vali Karadeniz okullarda öğretmenler ve öğrencilerin ürettiği ürünler hakkında bilgi aldı. Vali Karadeniz’e İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü 289 adet yorgan, 300 adet polar battaniye, 22 adet yastık, 27 adet yetişkin tulum, 4 adet çocuk tulum, 6 adet eldiven, 3 adet eşofman takımı,4 adet giyilebilir battaniye üretiminin yapıldığı, Manisa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün 220 adet soba ürettiği bilgisi verildi.

Son olarak Şehzadeler Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Vali Karadeniz, deprem bölgesine gönderilmek üzere üretilen yorgan, polar vb. ürünler hakkında yetkililerden bilgi alarak emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Vali Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, İlimizdeki Depremzedelerle Yemekte Bir Araya Geldi

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen iki büyük deprem sonrası depremzedelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Vali Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarla yemekte bir araya geldi.

Vali Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Ayşe Hafsa Sultan Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurdunda kalan depremzede vatandaşları yemekte ağırladı.

İlk olarak depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaları için kurulan yardım malzemelerinin toplandığı alanı inceleyen Vali Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, daha sonra depremzede vatandaşlarla yakından ilgilendi. Çocuklar için kurulan oyun alanındaki çocuklara bir araya gelen Vali Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Vali Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, daha sonra depremzede vatandaşlara yemek ikramında bulundu, depremzede vatandaşlarla yemek yiyerek hal ve hatırlarını sordu. Depremzede vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Yaşar Karadeniz, depremzede vatandaşlarımızı ilimizde sıcak bir yuvada barındırmak için tüm imkanları kullandıklarını ifade ederek depremin yaralarını hep birlikte saracaklarını ifade etti.

Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.