Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

NEDEN BU ŞİDDET

NEDEN BU ŞİDDET
24 Ağustos 2022 - 6:51
Reklam Alanı

NEDEN BU ŞİDDET

Sevgili  okurlar:

Toplumumuzda Sevgi, saygı, birlik, kardeşlik kültürü yerine toplum üzerine cezasız ve şiddet kültürü çöktü. Ülkemizde insani ilişkiler toplumsal hareketler sevgi saygı içerisinde yaşam koşullarını oluştururdu.

Yıllar öncesine gidecek olursak zor koşullarda yaşayan insanlar hiç kimseyi ötekileştirmeden dini, ırkı, dili, cinsi mezhebi ne olursa olsun sormadan/ayrıştırmadan sevgi saygı ile insana insan olarak değer  veren bir arada yaşama kültürünü benimseyerek yeni nesillerle bu sevgi  kültürü yaşatmışlardır.

Dedelerimiz, ninelerimiz ve babalarımız herhangi bir kurum ve kuruluşa gittiğinde görevlilere karşı en üst düzeyde saygı gösterirdi. görevli memurlarda aynı düzeyde ne işleri varsa hallederek evlerine gönderirlerdi. Günümüzdeki olaylara baktığımızda toplumumuzu o kadar ayrıştırdılar ki insanlar bendesin sendensin diyerek biri birlerini dışlamaya başladılar idareciler öyle konuşmalar yapıyorlar ki toplumu adeta barut fıçısı yaptılar toplumu devamlı gererek ağza alınmayacak sözler kullanıyorlar.

Başta sağlıkçılar olmak üzere toplumun her kesiminde şiddet olayları had safhaya ulaştı. Kadına yönelik şiddet, aile içi şiddet toplumda, sokakta, fabrikada, Üniversitede şiddet olayları devam ediyor.

Şiddet yasası bir an önce çıkarılmalı Hindistan da ve diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de caydırıcı cezalar verilmeli, hasta sahiplerinin sağlık sistemlerindeki aksaklıkların ve yetersizliklerin sorumlusu olarak doktorları görürler asıl sorumluların yöneticilerin olduğu halk tarafından bilinmemektedir. Popülist yönetimler aksaklıkları eksiklikleri giderme yerine toplumu doktorlara karşı kışkırtmaları hasta yakınları ile sağlık görevlileri arasında gerginlik husumet yaratarak kötü olaylara neden olur sağlıkçılar ağır bedel ödemek zorunda kalırlar.

Doktorlar hastalarını yaşatmak için her türlü fedakarlıkları yaparak canlarını feda ederler doktorlar Hipokrat yemini etmiş hastanın dini, dili, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun tüm hastalara eşit muamele ederler hakaret edilmesi Halide dahi hastayı iyileştirmek için ellerinden gelen her türlü çabayı gösterirler.

Tüm meslek kuruluşlarına, kadına, sağlıkçıya, öğrenciye ve toplumun tüm kesimlerine karşı yapılan şiddet olaylarını önlemek için Topluma karşı şiddet yasasının bir an önce çıkarılması şiddete karşı caydırıcı cezalar verilmeli ki beyin göçü durdurulsun.

Her şey gönlünüzce olsu hoşça kalın sağlıkla kalın

 

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.