Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

YASAKLAR

YASAKLAR
07 Eylül 2022 - 6:03
Reklam Alanı

Sevgili okurlar,

Ülkeler kültürleri, örf, adat ve gelenekleri ile var olurlar toplumlar kültürlerine geleneklerine sahip çıkmadıkları zaman toplum özelliklerini/vasıflarını yitirirler toplumlar kültürlerini yaşamalı ve yaşatmalıdır.

Günümüzde insanlar kültürlerini sosyal faaliyetlerini ve etkinlikleri yapamaz hale geldiler Ülkemizde uluslar arası kongreler yapılamıyor Uluslararası kongre ve toplantılar birliğinin son verilerine göre Türkiye’de 2021 yılında uluslararası kongre faaliyetlerinde 50 ülke arasında 38. Sırada yer aldık.

2015’den bu yana Türkiye uluslar arası kongre ve toplantılara katılma konusunda listelere giremeyen bir ülke haline düşmüştür.

Ülkemiz öyle bir hale geldi ki insanlar üzerinde tüm baskılar yasaklar her alanda uygulanıyor ve devam ediyor kültürel hakimiyet kurmak isteniyor artık festivaller, konserler, tiyatro gösterileri ve eğlence programları yapılamamaktadır. Yapılamama sebebi de hep aynı gerekçeler öne sürülüyor.

Kaymakamlığın resmi yazısında şöyle yazıyor.

Festival talebiniz veya konser talebiniz daha önceki yıllarda yapılan festivallerde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir deniliyor kaymakamlığın cevabında

Kaymakamlığın işaret ettiği yoğun şikayetler ve yakınmaların kaynağı çeşitli vakıf ve dernekler mi şikayet ediyor bunlar açıklanmıyor ama tarikatların kurmuş oldukları dernekler 14 ahlaksız festivali yasakladık açıklamalarda bulundular bu dernekler Valileri ve kaymakamlıkları yönlendirerek yasak kararlarını belgeler yayımlayarak ilan ediyorlar. Ne yapmak istiyorlar benim fikrime uyuyorsa benden yana ise festivallere, konserler ve gösterilere izin değilse vermem işlemi uygulanıyor bu da vatandaşlar arasında ayrımcılık ve ötekileştirme mi yapılıyor sorusu akla gelir.

Festivallere konserlere yasak koymak hoş bir olay değil umarız bundan sonra bu yasaklarla karşılaşılmaz. Yetkililer ve yöneticiler çözüm bulurlar.

Her şey gönlünüzce olsun hoca kalın sağlıkla kalın

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.