Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

“Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” Programı Kula’da Yapıldı

“Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” Programı Kula’da Yapıldı
19 Eylül 2022 - 11:00
Reklam Alanı

Manisa’nın Kula İlçesinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gurup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katıldı.

Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda ilk olarak konuşan MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, önce milletim ve Devletim diyen bilge lider Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve izinde 2023’e doğru aday belli karar net diyor ve bu hedefe ulaşmak için yılmadan yorulmadan var gücümüzle çalışacağız dedi.

Programda konuşan MHP Gurup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, 6 Ağustos 2012 Meclis MHP Gurup toplantısı konuşmasında Sayın Genel Başkanımız, çevremizde ve ülkemizde yaşanan hadiseleri dile getirirken, 2011 yılında Suriye2de çıkan iç savaş nedeniyle Güneyimizde oluşturulmak istenen terör devleti, terör koridoru, PKK koridoruna karşı şu çağrıyı yapmıştır. Derhal ve gecikmeksizin Batı ucu Afrin, Doğu ucu Kandil olmak üzere derhal bir güvenlik kuşağı, hilal şeklinde bir güvenlik kuşağı oluşturulması şarttır demiştir. O zamanki Türkiye ve dünya şartları bunu 5 yıl gecikmeli olarak 2017 yılında ‘Zeytin Dalı,’ ‘Fırat Kalkanı’ ve ‘Afrin’ harekatlarıyla ve devam eden operasyonlarla bu gerçekleşmiştir, gerçekleşmek üzeridir. Bu işte isabet, öngörü ve teşhis isabetinden başka bir şey değildir. Eğer Suriye’nin tarihini bilirseniz bu öngörüde bulunabilirsiniz. Terör örgütlerinin ne yapmak istediklerini, emperyalist ülkelerin tarih boyunca Türkiye üzerinde ne gibi sinsi planlar kurduğunu bilirseniz ve milli tarih şuuruyla bakarsanız gözünüzde, gönlünüzde, ufkunuzda açık olur, basiret içerisinde olursunuz, gaflet ve dalalete düşmezsiniz diye konuştu.

Akçay, “Sakarya Meydan Muharebesi CHP Genel Merkezine 60 km mesafede yapılmıştır”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun Sakarya mitingindeki konuşmasına değinen MHP Gurup Başkan Vekili Akçay, Kurtuluş Savaşında, Sakarya Savaşının nerede yaşandığını bile bilmezseniz hiç bir şey de bilmezsiniz, hiç de öngörünüz olmaz. Kısa bir mukayese, Sakarya’da konuşma yapıyor, şimdi diyor biz Sakarya Savaşının en kanlı muharebelerinin yapıldığı kentteyiz diyor. Mesafeye bakıyorsun, 360 kilometre fark var. Sakarya Meydan Savaşının yapıldığı yer ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezinin arası ölçtüm 60 kilometre. Muhterem hiç mi Polatlı’dan geçmedin? Polatlı’dan çıkınca solda Mehmetçik Anıtı ve Kurtuluş Savaşı, Sakarya Savaşı müzesi var. Sağda, Doğa Tepe Anıtları var. Doğa Tepe Anıtları Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcılı esnasında yaptırılmıştır. Çünkü Sakarya Savaşı tepe tepe savaşılarak gerçekleşmiştir. Sakarya Nehrinin Doğusunda, Ankara2nın Batısında, Polatlı ve Haymana’yı içine alan 100 kilometrelik bir hat üzerinde gerçekleşmiştir. Bu savaş Dünya literatürüne en kanlı meydan muharebelerinden birisi olarak geçmiştir. Aziz Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatan toprağı kanımızla sulanmadıkça asla düşmana terkedilemez” sözü hem askeri literatüre bir doktrin olarak geçmiştir, hem de savaşın stratejisini belirleyen sözlerdir. Eyer bir parti lideri, üstelik Atatürk2ün kurduğu bir partinin Genel Başkanı olduğunu iddia eden bir kişi bu kadar basit bir bilgiyi bilmiyor ise vah hallerine. Bu koyu bir cehaletin, büyük vahim bir şuursuzluğun eseridir. Şu anda imkanımız olsa, Sayın Genel Başkanımıza Kurtuluş Savaşıyla veya Sakarya Meydan Muharebesiyle ilgili bir soruyu sorsak, inanın en az bize saat anlatırdı değerli kardeşlerim.” dedi.

Saat 17.00’da Milliyetçi Hareket Partisinin Kayseri’de düzenlenen mitingi canlı olarak programa katılanlara barkovizyondan izlendi.

Programa, MHP MYK Üyeleri Ali Uçak ve Mehmet Ödevli, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve partililer katıldı.

Reklam Alanı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.