Reklam Alanı
Reklam Alanı

Medya45

Reklam Alanı

Kula’nın Başpehlivanı Hasan Cengiz Oldu

Kula’nın Başpehlivanı Hasan Cengiz Oldu
16 Ekim 2022 - 13:32
Reklam Alanı

Kula Belediyesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen Kula Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivan Hasan Cengiz oldu.

 

  1. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri, 200’ün üzerinde pehlivan, 26 başpehlivanın katılımıyla kıran kırana mücadelelerle gerçekleşti. Kula Er Meydanı’nda Başpehlivanlığı ise Hasan Cengiz göğüsledi. Spor Toto Kula Spor Kompleksinde kurulan er meydanında, 26 başpehlivan ve 200’ün üzerinde pehlivanın katıldığı güreşleri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda güreş sever takip etti.

 

Kulalı pehlivanların da kol bağladığı müsabakalarda pehlivanlar kıyasıya mücadele etti. İsmail Enes Eyice, Yunus Kaygısız, Samet Taşdelen gibi Kulalı güreşciler izleyenlerden büyük beğeni topladı. Havanın serin olmasına aldırış etmeden vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde yapılan müsabakaların sonunda başpehlivanlıkta finale adını yazdıran Kürşat Korkmaz ve Hasan Cengiz mücadelesinde rakibinin sırtını yere getiren Hasan Cengiz 25. Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Başpehlivanı olurken ikinci Kürşat Korkmaz, üçüncüler, Serdar Yıldırım ve Kaan Kaya oldu.

 

  1. Kula Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlık çeyrek final güreşleri sonrası Güreş Ağalığı ihalesi yapıldı. Ağa adayları sırayla peyleri yükseltirken, Çeçen Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz 600 bin TL bedelle gelecek yıl yapılacak 27. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ağalığını kazandı. Bu sonuçla ilk kez Kula Güreş Ağası olan Ahmet Öksüz, ata sporlarını çok sevdiğini ve güreşe, spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini ifade etti.
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.